APİMEGA Energy Plus - 800gr
APİMEGA Energy Plus - 800gr
APİMEGA Energy Plus - 800gr
APİMEGA Energy Plus - 800gr

APİMEGA Energy Plus - 800gr

Marka : Allbio
İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺1.400,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.200,00(KDV Dahil)

Apimega Energy Plus arı ürünleri, doğal vitaminler ve aminoasitler içeren bir destek gıdasıdır. 
Yoğun iş temposunda çalışanlar, spor yapanlar için benzersiz doğal bir karışımdır. 
İlave şeker, tatlandırıcı, renklendirici, koruyucu ya da herhangi bir kimyasal katkı maddesi içermez.

:

 

İÇERİĞİ:

 

- Ham Çam Balı

- Polen

- Perga

- Arı Sütü

- Taurin

- Ginseng Ekstresi

- L-Glutamin

- B6 Vitamini

- Tip 2 Kolajen

- L-Arginin

- Seylan Tarçını

 

Energy Plus’da kullandığımız bal, ısıtılmamış, hiç bir özelliğini kaybetmemiş, hiç bir katkı ve yapay koruyucu, renklendirici içermeyen ham baldır.
Bal cinsi olarak fenolik maddeler ve antioksidan etkisinin yüksek olmasından dolayı Muğla ilimizdeki el değmemiş kızılçam ormanlarına yerleştirilmiş arı kovanlarından sağım yapılan gerçek çam balını kullanmayı tercih ettik. Yapılan araştırmalarda gerçek çam balındaki fenolik madde ve antioksidan içeriği, karışık çiçek balları, yayla balı, ayçiçeği, narenciye ve pamuk ballarına göre daha yüksek çıkmaktadır.
Çam balında glikoz ve fruktoz miktarı daha düşüktür. 1 yemek kaşığı dolusu çam balı yaklaşık 65 kaloridir.  Çam balında kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir, bakır, çinko mineralleri de bulunmaktadır.


POLEN
ürünümüzde kullandığımız polen,  çeşitli çiçeklerin ve ağaçların bulunduğuortamlardaki arı kovanlarından toplanmış polenlerin karışımından elde edilen polendir. Arılar ne kadar farklı çiçekten polen toplarsa polenin içeriği o kadar zengin olur.
Polende 20 çeşit aminoasit, fenolik bileşikler ve vitaminler vardır. A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P VE PP vitaminleri içerir.
Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum, nikel, titanyum, çinko elementleri barındırır.

 

PERGA ( ARI EKMEĞİ )
Arı ekmeğinin dünyaca bilinen adı pergadır. Son yıllarda yapılan araştırmalarla faydaları iyice ortaya çıkmaya başlamıştır. Arılar çiçekleri dolaşıp polenin bol olduğu ilkbahar döneminde polen toplayıp kovana döndüğünde, daha sonra tüketmek üzere bazı petek gözlerine  polen ve kendi enzimleriyle yoğurduğu balı basar. Bir nevi turşu tarzında, mayalanmış, faydalı bakterilerle dolu bir  besin depolamış olur. Bu besinle daha sonra yavru arıları da besler, bazen kendi de beslenir.
Pergaları toplamak için özel olarak geliştirilmiş şırıngaya benzer metal aletle bu pergalar toplanır.
-18 derecede saklanır. Daha sonra öğütülerek  ürünümüzün içerisine koyulur. Perga bu şekilde bal ile kaplanmış olur ve hava ile teması kesilir. Dolayısıyla bal perganın uzun süre korunmasını sağlamış olur.
Perga içerik olarak polendeki tüm vitamin mineral ve aminoasitleri içerir. Selenyum da içerir. Polenin haricinde arının enzimleriyle yoğrulmuş, mayalanmış bal da içerdiği için polenden daha başka etkileri olduğu da düşünülmektedir.

 

ARI SÜTÜ
Arı sütü işçi arıların kraliçe arıyı beslemek için ürettikleri beyazımsı bir sıvıdır. Kraliçe arı sadece arı sütüyle beslenir. Yavru arılara da arı sütü verilir fakat kraliçe arıya verilen arı sütü çok daha besleyici çok daha farklı bir arı sütüdür. Ana arı bu sütle beslenerek her gün yüzlerce yumurta bırakır. Bir işçi arının ömrü 45 gün kadar iken ana arının ömrünün 7-8 yıl olması da belki de arı sütü ile beslenmesinden kaynaklanıyor olabilir.
O yüzden yüzlerce yıldır arı sütüne özel bir ilgi duyulmuştur.
Arı sütü, protein, yağlar, şeker, hormonlar, A, C, D, E ve B grubu vitaminleri içerir. Ayrıca aminoasitler, çinko, manganez, selenyum, magnezyum gibi mineraller, enzimler ve hormonlar içerir.
Ürünümüzde 10-HDA oranı yüksek arı sütü kullanılmaktadır.

 

Bir Kavanozda, Polen 14000 mg, Perga 14000 mg, Arı Sütü 14000 mg, Taurin 14000 mg, Ginseng 7000 mg, L-Arginin 3500 mg, L-Glutamin 7000 mg, B6 Vitamini 7000 mg, Kolajen Tip 2 7000 mg, Seylan Tarçını 4000 mg bulunur.

 

Yasal uyarılar: İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amaçlı kullanılamaz. Günlük beslenmenin yerine geçmez. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR