Allbio - Lavanta Uçucu Yağı (10 ml)
Allbio - Lavanta Uçucu Yağı (10 ml)

Lavanta Uçucu Yağ - 10ml

Marka : Allbio
Fiyat : ₺105,00(KDV Dahil)
:

Lavanta Uçucu Yağı

 

Sakarya il sınırları içerisinde, etrafı ormanlarla çevrili 1000 rakımlı bir arazimizdeki Tıbbi aromatik bitkiler bahçemizde yetiştirdiğimiz "Lavandula Angustifolia" türü lavantalardan, su buharı distilasyonu yöntemi ile elde ettiğimiz uçucu yağdır.

Katkı ve koruyucu madde içermemektedir. Ayçiçek yağı ya da alkol ile karıştırılmamıştır. %100 saftır.

Lavandula angustifolia türü lavantanın yağ oranı daha düşüktür, maliyeti daha yüksektir ama daha güvenli bir yağdır. Kafur oranı çok çok düşüktür. O yüzden aromaterapide daha çok bu lavanta türünün uçucu yağı tercih edilmektedir.

Tıbbi aromatik bitkiler bahçemizde kimyasal ilaç, gübre, tarım ilacı kullanılmamaktadır. Antibiyotik içerebileceği için inek gübresi bile kullanılmamaktadır. Tıbbi aromatik bitkiler bahçemizin etrafında ilaçlanan tarlalar bahçeler yoktur.  Anayollardan uzak olduğu için egzoz gazı kirliliği de yoktur. 

Hasat yapılırken benzinle çalışan, egzoz gazı çıkaran el motorları kullanılmamaktadır. Hasat işlemi eski usul küçük tırpanlarla yapılmaktadır. Satın alacağınız bu yağ, aynı yıl içerisinde üretilmiş taze üründür. 

10 ml ve 30 ml boyutlarında ışık geçirmeyen cam şişelerde satışa sunulmaktadır. Kendi tıpalı damlalıklı kapağının yanı sıra cam damlalıklı kapak da gönderilmektedir. 

İlgili kanun gereği bitkisel ürünlerle ilgili hastalık adı ya da endikasyon belirterek tanıtım yapmak yasaktır.

 

Ürünümüzün Analiz Raporu

 

 

 

Ürünlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız için [email protected] adresine e-posta yollayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR